Víťaza volieb Matúša Bystrianskeho podporil aj bývalý rektor

Vo voľbách do Akademického senátu Filozofickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku bol spomedzi troch kandidátov zvolený študent žurnalistiky Matúš Bystriansky.

RUŽOMBEROK, 26. novembra – Matúš Bystriansky sa stal členom Akademického senátu FF KU. Vo voľbách porazil ďalších dvoch kandidátov Samuela Štefana Mahúta a Jakuba Šveca. Voliť prišlo takmer 200 študentov.

Víťaz volieb zvolil nenásilnú kampaň bez plagátov a iného propagačného materiálu. K voličom sa prihovoril v krátkom videu, kde uisťuje študentov o tom, že ich myšlienky a nápady, ktoré môžu zlepšiť chod fakulty v ich prospech, sa bude snažiť presadiť.

„Keď som sa dozvedel, že som vyhral voľby, nemohol som tomu uveriť, ale som veľmi šťastný, že ma študenti volili. Budem sa snažiť presadzovať ich názory a myšlienky ako som povedal v predvolebnom videu,“ uviedol novozvolený senátor.

Bystrianskeho podporil aj bývalý rektor Katolíckej univerzity v Ružomberku Tadeusz Zasępa: „Už dlho nebol v akademickom senáte žurnalista. Môžeme hovoriť o šťastí, pretože ako novinár sa vie zorientovať v situácii, vie sa vyjadrovať a je vychovávaný tak, aby bol úprimný a konal len pre dobro univerzity ako celku.“

Matúš Bystriansky sa okrem člena Akademického senátu FF KU stal aj členom Študentskej rady vysokých škôl za FF KU. V hlasovaní získal nadpolovičnú väčšinu hlasov, porazeným bol opäť Samuel Štefan Mahút.

Petra MikulajčíkováPridaj komentár