Vlaky RegioJet budú zastavovať aj v Ružomberku

RUŽOMBEROK. Súkromná  česká prepravná spoločnosť Student Agency, plánuje koncom roka rozšíriť svoju ponuku služieb na Slovensku. Týka sa to najmä vlakov RegioJet, ktoré budú od decembra stávať už aj v Ružomberku.


Pohodlné cestovanie za primerané ceny

Ceny lístkov sú veľmi podobné tým, aké majú štátne železnice alebo ostatné, súkromné spoločnosti.
„ Súpravy musia byť prispôsobené požiadavkám všetkých cestujúcich – luxusné, a napriek tomu veľmi lacné.“, povedal riaditeľ spoločnosti Student Agency, Radim Jančura.

Vlaky RegioJet
Vlaky spoločnosti jazdia na Slovensku tri roky, od kedy spustili svoju prevádzku na trati Praha – Olomouc – Ostrava – Žilina. Rok nato pribudla trať Bratislava – Dunajská Streda – Komárno.
Vlaky využíva čoraz viacej cestujúcich, a tak sa SA rozhodla služby na našom trhu aj naďalej rozširovať. Najnovšie, tak spoja doposiaľ existujúce trasy s Košicami. Chýbať nebude zástavka v Ružomberku, ktorá spája dve najväčšie slovenské mestá – Bratislavu a Košice. Martina, študentka v Českej republike, hovorí : „ Cestujem týmito vlakmi každý deň a som rada, že rozširujú svoju ponuku aj na Slovensku. Určite to využijem, keď sa budem vracať zo školy domov.“ dodala.

Konkurencia pre naše železnice
Pokles ziskov Železníc Slovenskej republiky je reálny, potvrdzuje to aj ich hovorkyňa, Martina Pavlíková. Štátny podnik je už teraz každým rokom, v čoraz väčších stratách a ďalšia vlaková spoločnosť na trhu môže priniesť len väčšie straty. RegioJet, sa nízkych tržieb neobáva. Aj naďalej plánuje rozširovanie svojich služieb nielen v Česku, ale aj na Slovensku, čo nám potvrdil aj jej riaditeľ, R. Jančura.Pridaj komentár