Volám sa Khan a nie som terorista

Indický film, natočený v roku 2010, divákovi približuje strach moderného človeka z terorizmu. Avšak táto romantická dráma, trvajúca 160 minút, prináša iný pohľad na teroristické udalosti z 11. septembra 2001. Prináša pohľad obyčajných moslimov žijúcich v USA.

Dej sa odohráva v americkom meste San Francisco. Moslim Khan (Shahrukh Khan) trpiaci duševnou chorobou, stretne indické dievča Mandiru (Kajol). Zamilujú sa, zosobášia sa a so synom žijú svoj šťastný život. Všetko sa však zmení. Po tragických septembrových udalostiach v roku 2001, sa rodina stáva terčom anti-moslimského násilia, ktoré vyvrcholí vraždou ich syna. Mandira zanevrie na manžela a obviňuje ho zo smrti svojho dieťaťa. Khan vo svojej naivite si chce očistiť meno a vysloví slová: „Pôjdem za prezidentom, a poviem mu, že sa volám Khan a nie som terorista.“ S týmto dôverčivým heslom putuje po celej krajine. Khanov príbeh je náhod a zmätkov, ktoré rozosmejú aj rozplačú.

Film je plný emócií a ľudskej tragédie. Khan vystupuje ako čistá, nevinná a naivná duša, ktorá sa snaží konať spravodlivosť a dobro. Dej drámy sa výrazne podobá filmu Forrest Gump.

Rozhodne sa nenechajte odradiť dĺžkou filmu, dielo Volám sa Khan sa oplatí vidieť, už len kvôli krásnym slovám a myšlienkam hlavného hrdinu Khana, jeho postoju k životu a viere. Film je možno nereálny a pritiahnutý za vlasy, ale podstatu dnešnej spoločnosti vystihol. Každý kto koná spravodlivosť a dobro je považovaný za blázna a nemá miesto v modernom svete.Pridaj komentár