Vrabce pomáhajú s vianočnými dekoráciami

dscn1158

Počas prestávky vo vyučovaní som zašiel do neďalekého supermarketu, aby som si kúpil niečo na desiatu. Po chvíli potulovania medzi regálmi ma zaujal zvláštny pohyb o niečo vyššie nad regálom s nejakými potravinami. Ponad regál totiž lietali dva vrabce. Zasmial som sa, ale veľmi prekvapený som nebol. Nestalo sa mi prvýkrát, že som v supermarkete videl lietať vtáky.

Pohľad mi však padol na pečivo a vtedy som sa zamyslel nad tým, čím sa asi tie vrabce živia. Opäť som sa pozrel na vrabce a všimol som si, že prileteli o čosi bližšie ku všetkým tým chlebom a buchtám a nebezpečne po nich poškuľujú. Hotové vrabčie vianoce. Veď aj stromček by sa našiel o pár uličiek ďalej. Určite sa po hostine na ňom zídu, aby ho spoločne ozdobili. Ale dajú si pozor, aby ich nikto nevidel! Alebo možno ani nie, veď už sú tu dlhšie a doteraz ich nikto nevyhodil. Zrejme nikomu neprekáža, že si sem tam ďobnú do chleba alebo nejakého dobrého koláča a potom zdobia vianočné stromčeky a popri tom aj celú predajňu. Zdobia usilovne, veď do Vianoc to už nie je až tak ďeleko. Možno sa im v tom zhone občas podarí ozdobiť aj niektorý chlieb alebo inú potravinu.

Im to však neprekáža, veď sa cítia ako doma. Majú čo zobať, majú kde zdobiť a dokonca aj pred hygienickou kontrolou sa majú kde ukryť. Mne sa však neukryli a tak som si na desiatu nekúpil radšej nič. Len som sa pri pokladni opýtal, či sú tie vrabce na predaj. Kto by však predal profesionálneho degustátora potravín a jeho kolegu zdobiča?

publikované: 8.12.2009 v MY – Liptovské noviny

foto: autorPridaj komentár