Výstava o ľudských právach sa dostala aj medzi študentov Katolíckej univerzity

Celosvetový projekt Hovoriť pravdu mocným, ktorý sa zaoberá otázkou ľudských práv sa rozšíril do celého sveta. Obdivovať ho je možné aj v univerzitnej knižnici Katolíckej univerzity.

Výstavu fotografií ľudí, ktorí sa pričinili o boj za ľudské práva, otvorili v Corcoran Gallery of Art vo Washingtone D.C. Teraz je prezentovaná už na štyroch kontinentoch. Za čiernobielymi portrétmi bojovníkov za ľudské práva sa skrýva meno amerického fotoreportéra Eddieho Adamsa,známeho aj ako držiteľa Pulitzerovej ceny.

Študenti o výstave ani netušia

„Naša knižnica sa aj takýmto spôsobom snaží upriamiť pozornosť študentov na problém, ktorý sa týka aj dnešných generácií,“ vraví zamestnankyňa univerzitnej knižnice. Na otázku, dokedy bude výstava k dispozícii pre verejnosť, nám však nikto nevedel odpovedať.

„My ako zamestnanci knižnice sme nedostali žiadne bližšie informácie o tomto projekte. Verejnosti je ponúknutá iba malá brožúrka, v ktorej nájde preklad všetkých rozhovorov.“

Malý prieskum medzi študentmi potvrdil, že väčšina z nich o projekte vôbec nevie. „Doteraz som nevedela, že je tu v knižnici nejaká celosvetová výstava. Na univerzite som už skoro týždeň, no nevidela som žiaden informačný plagát, ktorý by na ňu upozorňoval,“ hovorí študentka psychológie Jana.

Nezáujem zo strany študentov

Knižnica sa odvoláva na hlavnú stránku Katolíckej univerzity, ktorá o tomto projekte študentov informuje. Priestory, kde sú tieto fotografie vystavené, sú však aj napriek tomu počas celého dňa prázdne.

„Som tu takmer celý deň a pri fotografiách sa veľa študentov nepristavilo. Mladí ľudia takéto výstavy veľmi v láske nemajú a asi aj to je dôvodom, prečo sa táto výstava na našej univerzite nestretla s veľkým záujmom,“ dodáva pracovníčka knižnice Eva.

 

                                                                                                                                                                                   Mária PachováPridaj komentár