„Využite príležitosť študovať v zahraničí,“ odznelo na seminári s názvom Erasmus

Študenti Katolíckej univerzity v Ružomberku (KU) mali možnosť zúčastniť sa na informačnom seminári s názvom Erasmus.

V priestoroch Univerzitnej knižnice Katolíckej univerzity v Ružomberku sa 20. novembra konal informačný seminár o Erasme. Program funguje 26 rokov, ale v blízkej dobe sa mierne modifikuje a bude niesť názov Erasmu plus. Tento program je príležitosť absolvovať štúdium alebo stáž v zahraničí a je určený pre študentov aj zamestnancov vysokých škôl. Informácie, kde všade  môžu študenti vycestovať a čo všetko je potrebné absolvovať pred pobytom v zahraničí, študentom poskytli Lucia Kravčáková, kontaktná osoba pre študentov, a Michaela Moldová Chovancová, koordinátorka mobilít na KU, oddelenie pre zahraničné vzťahy a mobility KU. „V dnešnej dobe ťažko nájdete niečo zadarmo, a práve Erasmus je príležitosť bezplatne študovať a zdokonaľovať sa,“ zdôraznila Michaela Moldová Chovancová.

O svoje skúsenosti sa prišli podeliť Michal Kentoš a Mária Hilová, ktorí sú študenti KU a zároveň absolventi programu Erasmus. „Uvažoval som, či pôjdem, mal som prirodzené obavy, pretože zrazu som bol odkázaný sám na seba. Verte mi, že ten strach časom opadne. Chcem vám priblížiť, čo všetko som musel absolvovať pred a počas Erasmu, a odovzdať moju radosť z pobytu,“ rozprával Michal, ktorý bol na Erasme v Poľsku. Mária vyskúšala štúdium v Nemecku, ale aj stáž na Oxforde v Anglicku. Neľutuje, že vďaka Erasmu vycestovala, a študentom tento program odporúča.

Pre záujemcov o program Erasmus sa v Univerzitnom pastoračnom centre Jána Vojtaššáka (UPaC) konalo vo večerných hodinách ďalšie stretnutie, ktoré sa nieslo v neformálnom štýle.

Martina Púpavová

Foto: Autor

 Pridaj komentár