Významne menovali pedagóga Fakulty zdravotníctva

Ivan Solovič z Fakulty zdravotníctva Katolíckej univerzity v Ružomberku bol zvolený za prezidenta európskeho regiónu boja proti tuberkulóze a pľúcnym chorobám (IUATLD) na rok 2015-2016.
Na valnom zhromaždení Medzinárodnej únie boja proti tuberkulóze a pľúcnym chorobám koncom mesiaca október bol zvolený nový prezident Ivan Solovič. Členmi tejto najstaršej profesnej organizácie je Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) a Európske centrum pre kontrolu chorôb (ECDC). Únia zastrešuje všetky organizácie a spoločnosti, ako aj jednotlivcov od roku 1920, ktorí sú zainteresovaní v boji proti tuberkulóze a pľúcnym chorobám. „Bola to pre mňa naozaj veľká časť, nečakal som to, že to budem práve ja,“ reagoval hneď po menovaní pre TASR.
Jeho práca primára je náročná, preto vždy keď môže, rád vypne a relaxuje. V Poprade si obľúbil najmä tieto miesta. „Jedným z mojich najobľúbenejších miest je Aquacity, kde si chodím zaplávať, zrelaxovať, zresetovať hlavu,“ priznal sa Solovič pre Poprad 24. Z rovnakých dôvodov, oddýchnuť si a vyčistiť si hlavu, si rád zájde aj na cyklistických chodník.
Ivan Solovič pôsobí na Katedre verejného zdravotníctva Fakulty zdravotníctva KU a zároveň je primárom I. oddelenia pneumoftizeológie Národného ústavu tuberkulózy, pľúcnych chorôb a hrudníkovej chirurgie vo Vyšných Hágoch.

Žaneta SivoňováPridaj komentár