Za dobrotu na žobrotu

Rok čo rok sa Katolícka univerzita pomaly štverala v rebríčkoch hodnotení vysokých škôl na čoraz vyššie priečky, o čom svedčili aj výsledky ARRA. Stačila však jedna negatívna kauza a v povedomí Slovákov ostalo len to zlé. Zatiaľ, čo bývalý rektor poukazoval na špinavé finančné praktiky, jedinými odpoveďami mu boli odvolania.

Po šiestich rokoch pôsobnosti si Tadeus Zasępa radšej vybral odstúpenie z funkcie, ako zotrvať v nej s myšlienkou, že práve Katolícka univerzita má namiesto desiatich Božích prikázaní len deväť a to siedme sa medzi ne nedostalo. Pedagogická fakulta si k heslu univerzity („Formujúca myseľ i srdce“) pridala aj slovo peňaženky, čo potvrdzuje aj správa, podľa ktorej bolo na súkromný účet vložených vyše 60.000 € z pokladnice univerzity.

A nebyť billboardu práve s fotkou bývalého rektora, ktorý sa nachádza blízko školy, na všetky tieto minuloročné prehrešky by sa bolo zabudlo. Autor tohto počinu si zachoval anonymitu, no jeho nápad sa na internete stretol s búrlivými diskusiami. Verejnosť sa tak opäť raz rozdelila na dva tábory: na tých, ktorí rektora Zasępu podporovali a tých, ktorí si myslia, že by sa na všetko malo zabudnúť a začať odznova.Pridaj komentár