Začal sa Marec, mesiac knihy

V rámci mesiaca marec pripravili knižnice i kníhkupectvá pre čitateľov mnoho podujatí a zliav.

 Cieľom aktivít v rámci mesiaca Marec sa už tradične stala podpora záujmu o knihy. UK KU v Ružomberku ponúka študentom niekoľko možností. „Organizujeme prehliadky knižnice pre materské, základné a stredné školy, čítania s autormi, predajné výstavy a záujemcovia tiež majú možnosť vybrať si z multiplikátov, ktoré ponúkame,“ opísala plánovaný program riaditeľka UK KU Soňa Hlinková.

„Ľudia si uvedomujú, že knihy sú potrebné a hodnotné, ale na Slovensku sa stále odráža momentálna ekonomická situácia,“ vysvetľuje vedúca predajne vydavateľstva Don Bosco v Ružomberku Kristína Halušková. Kníhkupectvo pripravilo na posledný marcový týždeň zľavy pre všetkých registrovaných zákazníkov, a to 15% zľava na knihy z vydavateľstva Don Bosco.

„Počet výpožičiek kníh sa zvýšil, ale neviem či kvôli tomu, že je marec, alebo je čas odovzdania  bakalárskych a diplomových  prác,“ svoj názor vyjadrila brigádnička KU UK Zuzana.

Marec bol za mesiac knihy vyhlásený približne pred 60 rokmi na počesť Martina Hrebendu, šíriteľa slovenskej a českej knihy. Do tohto mesiaca vhodne spadá aj Týždeň slovenských knižníc, ktorý proklamovala Slovenská asociácia knižníc v roku 1999.

 Martina Púpavová

 

 

 Pridaj komentár