Začiatok akademického roka je ťažký (Anketa)

S odchodom študentov od svojich rodín, domovov, zaužívaných zvykov prichádza nový život. Pre niekoho najkrajšia  životná etapa- obdobie vysokoškoláka.

 Na Katolíckej univerzite sme sa spýtali ako toto obdobie prežívajú. Ako vnímajú Katolícku univerzitu, ubytovanie, Ružomberok a možnosti, ktoré ponúka.

 

Mária, 2.ročník Bc. Filozofická fakulta

Osobne sa mi Katolícka univerzita páči. Som však toho názoru, že veľa záleží od študentov, pretože oni vytvárajú to prostredie. Ružomberok nie je veľké mesto napriek  tomu má veľa možností. Keďže študujem už druhý  začiatok akademického roka som vnímala úplne inak ako v prvom ročníku. Určite kvôli tomu, že som už vedela,  čo ma čaká.

Michaela, 2.ročník Bc. Zdravotnícka fakulta

Začiatky bývajú ťažké a naozaj aj boli. Pre mňa bolo ťažké  prispôsobiť sa. Noví ľudia, nové zvyky, iný režim. Mala som  strach pred prvým skúškovým, no ukázalo sa, že to nebolo až také náročné ako sa zdalo. Rozvrh nám od prvého ročník celkom vyhovoval až v tretom semestri bol náročnejší. Páčilo  sa mi, že sme sa obe strany dokázali dohodnúť ,  prispôsobiť sa.

Helena, 2.ročník Bc. Zdravotnícka fakulta

  Čo sa týka môjho názoru na školu, záleží od obdobia. Pred  skúškovým je to fajn. Chodíte na prednášky alebo cvičenia.  Keď príde skúškové je to jeden veľký stres. Aspoň prvé bolo, pretože sme nevedeli do čoho ideme.  Novú knižnicu nenavštevujem vzhľadom na to, že je od mojej fakulty ďaleko. Knihy si buď požičiavame od starších spolužiakov, alebo kupujeme.

 

Adriana 1.ročník Bc. Pedagogická fakulta

  Najväčší zážitok je pre mňa internát . Sme super partia. Spolu chodievame do školy a veľakrát aj zo školy či                                              do mesta. Najviac sa mi páči knižnica, pretože milujem čítanie a celkovo si myslím, že priestor v knižnici je dobre vybavený.

 Pridaj komentár