Začína rekonštrukcia štadióna MFK Ružomberok

Futbalový tím MFK Ružomberok a ich fanúšikovia sa môžu tešiť na krajší futbalový štadión.

RUŽOMBEROK – Štadión miestneho MFK bude mať novú východnú tribúnu. Rekonštrukcia zahŕňa aj vyhrievaný trávnik. Celý projekt sa nesie pod záštitou Slovenského futbalového zväzu (SFZ) a vlády Slovenskej republiky, ktorá schválila dotáciu na renovácie futbalových štadiónov na Slovensku. Celá rekonštrukcia bude stáť 1,6 milióna eur.

Nad rekonštrukciou štadióna dlho visel otáznik. „So SFZ komunikujeme vyše roku, čím sme jasne ukázali záujem podieľať sa na dobudovaní nášho štadióna,“ okomentoval zdĺhavé vybavovačky generálny riaditeľ MFK Ružomberok Ľubomír Golis. „Rokovania sa museli najskôr uzavrieť a musela sa podpísať zmluva o spolupráci pri rekonštrukcii,“ vyjadril sa projektový manažér SFZ Peter Dedík.

Ružomberok nebude stavať nové tribúny. Podľa Dedíka klub nemá záujem rozširovať kapacitu. Výstavba sa bude týkať len východnej časti tribún a vyhrievaného trávnika. „Vzhľadom k tomu, že v Ružomberku sú tribúny postavené pomerne nedávno a sú kvalitné, sme pristúpili k tomu, že vyhovieme klubu,“ reagoval projektový manažér Dedík.

Celý projekt bude obe strany stáť 1,6 milióna eur. Ružomberok bol zaradený do 3. skupiny. Štát preto pokryje výdaje vo výške 1 milión eur. Zvyšok nákladov si tím financuje sám. „V uznesení vlády je stanovené spolufinancovanie vo výške 60%, zvyšných 40 % by mal preinvestovať partner na druhej strane,“ povedal člen SFZ Dedík. Ľubomír Golis očakáva pomoc od mesta Ružomberok, ktorý sa chce podieľať na rozvoji futbalu v meste. „Rokovania medzi SFZ a ministerstvom stále pokračujú,“ obhajoval postoj mesta jeho primátor Ján Pavlík. „Keď sa rokovania ukončia, vyjadríme svoj postoj,“ dodal.

Podľa vedenia MFK Ružomberok sa fanúšikovia nemusia obávať o to, že by domáce zápasy nemohli sledovať. „Dobudovanie štadióna by sme chceli zrealizovať čo najskôr, harmonogram zápasov to nenaruší“ povedal generálny riaditeľ tímu Golis.

 

Juraj JanoťákPridaj komentár