Zaoberali sa vzťahmi aj duchovným životom

Účastníci Akademu boli zaradení do jednotlivých tímov. V sobotu absolvovali aj takzvaný flashmob, kde sa zoradili do radu a urobili mexickú vlnu od sochy Jána Pavla II.

Ružomberok 16. novembra – Cez víkend bolo na Katolíckej univerzite v Ružomberku (KU) stretnutie kresťanskej akademickej mládeže – Akadem.
„Aktuálne je 22. ročník Akademu, v Ružomberku konkrétne trinásty. Poslaním a cieľom je stretnutie kresťanskej akademickej mládeže celého Slovenska z UPC za jediným účelom. Stretnúť sa, spoznať sa, ale zároveň chváliť a oslavovať Boha,“ povedala organizátorka Akademu Viera Hubová. V sobotu organizátori pripravili takzvaný flashmob. Účastníci sa pred KU zoradili a pochytali za ruky. Od sochy Jána Pavla II. smerom do mesta vytvorili reťazový rad a urobili mexickú vlnu. „Bolo to pre účastníkov prekvapenie, ktoré malo svoju ideu a myšlienku v otvorení sa a urobení niečoho navonok,“ vysvetlila Hubová. Účastníci si mohli zvoliť tím, v ktorom pracovali počas celého víkendu. Na výber mali napríklad kreatívny tím, hudobný tím, tím o okultizme a bojových umeniach, alebo tím venovaný vzťahom.

Ľuboš Lacho viedol tím o vzťahoch. Rozprával, ako ponúkať priateľstvo, ako si udržať vzťahy, ale hovoril aj o úspešnom zvládnutí pracovného pohovoru. „Prednášam aj o tom, ako byť úspešný vo vzťahoch a ako mať dobrý a plnohodnotný život. Hovoríme aj o partnerstve, ako začať vzťah medzi mužom a ženou,“ priblížil svoj workshop Lacho. Piatkový večer koncertom odštartovala skupina The Elements. „Spevák nás na koncerte pozval dopredu. Najskôr nechcel ísť nikto, ale potom sa tam vytvorila tancujúca skupinka,“ povedal po koncerte účastník Tibor. Na tohtoročný akadem prišlo približne 300 študentov. Budúci rok bude Akadem v Košiciach. Zuzana RojíkováPridaj komentár