Zážitkové semináre budú pokračovať aj v letnom semestri

Prednáška na tému Pamäťové techniky ukončila v zimnom semestri cyklus zážitkových seminárov pod názvom Ako zvládnuť vysokoškolské štúdium. Organizovalo ich  Poradenské centrum Katolíckej univerzity.

V zimnom semestri mali študenti možnosť zúčastniť sa šiestich seminárov. Každé stretnutie bolo zamerané na inú tému.

„Snažili sme sa vymyslieť témy, ktoré môžu byť pre študentov prospešné. Zoradili sme ich podľa toho, čo by študenti počas semestra potrebovali. Začali sme motiváciou a pokračovali informovanosťou. Pred skúškovým obdobím sme sa rozhodli, že je dôležité si povedať niečo o učení a o pamäti,“ vysvetlila rozdelenie tém psychologička  poradenského centra Martina Medžová.

Ďalších šiestich seminárov sa študenti budú môcť zúčastniť v letnom semestri. Základné informácie o všetkých témach si môžu záujemcovia prečítať v príručke Zdolaj výšku, ktorú vytvorili pracovníčky poradenského centra.

„Čakajú nás témy z pozitívnej psychológie ako je sebarozvoj a psychohygiena. Budeme sa venovať zvládaniu náročných situácií a dotkneme sa aj prokrastinácie,“ ozrejmila Medžová.

Zážitkové semináre sa uskutočňujú v stredu o 15:00 na modrom podlaží v Univerzitnej knižnici Katolíckej univerzity v Ružomberku. V prípade potreby majú študenti možnosť si v poradenskom centre dohodnúť individuálny termín.

Dominik Veľas

foto: ku.skPridaj komentár