Zbierka pomôže vojnovým emigrantom

Prvýkrát sa v Univerzitnom pastoračnom centre Jána Vojtaššáka (UPaC) na Katolíckej univerzite v Ružomberku (KU) uskutočnila zbierka školských potrieb. Výťažok z nej venujú utečencom zo Sýrie.

 

V týždni od deviateho do trinásteho decembra mohli darcovia priniesť do priestorov UPaC školské pomôcky. Cieľom zbierky bolo podporiť utečencov, ktorí kvôli ťažkej situácii v Sýrii museli emigrovať do Libanonu. „Vyzbierané školské potreby presunieme do diecéznych centier Slovenskej katolíckej charity, kde ich predajú za zlomkovú cenu. Potom sa financie pošlú do stredísk, v ktorých sa nachádzajú emigranti. Tam im zakúpia školské potreby, lebo prevoz týchto potrieb by bol veľmi drahý,“ povedal univerzitný kaplán Róbert Slotka, jeden z organizátorov akcie. Ďalej poznamenal, že akciu naštartoval email od jeho priateľa, ktorý mu opísal situáciu utečencov a požiadal ho o pomoc.

Počas týždňa sa zberná škatuľa postupne zaplnila farbičkami, pravítkami a ostatnými predmetmi potrebnými do školy. Charita ich lacno predá rodinám, ktoré na vianočné darčeky z obchodu nemajú peniaze. Do zbierky prispela aj študentka KU, Lucia: „Školské potreby som sa rozhodla darovať hlavne preto, lebo sa aspoň v malom zvyknem zapájať do podobných akcií, ktoré môžu niekomu pomôcť a vyčariť úsmev, či radosť ľuďom. A, samozrejme, niekomu to možno pomôže mať aj krajšie Vianoce.“

Organizátori nevylúčili, že dobročinná akcia by mohla mať pokračovanie, aj keď možno v inej podobe.

Foto: autorPridaj komentár