Zbierku školských potrieb podporili študenti i verejnosť

 V týždni od 9. do 1IMG_67203. decembra sa študenti Katolíckej univerzity v Ružomberku zapojili do  zbierky školských potrieb. Akciu organizovalo univerzitné pastoračné centrum. Vyzbierané školské potreby sa budú predávať sociálne slabším rodinám na Slovensku. Výťažok poputuje sýrskym utečencom v Libanone.

 

Podnet na zorganizovanie zbierky pochádza od Miroslava Peterca, priateľa otca Róberta Slotku. Peterec sa oboznámil so situáciou migrantov zo Sýrie, najmä detí, ktoré nemajú základné školské potreby. „On mi dal určitý podnet, či by sme mohli niečo spraviť aj v rámci univerzity, “ poznamenáva otec Róbert.

Prvý ročník zbierky prebehol v predvianočnom čase v priestoroch univerzitného pastoračného centra. Do pripravených škatúľ mohli ľudia vložiť svoje nepotrebné školské potreby.

„Táto zbierka je akoby taká dvojstupňová. Pomôže sa rodinám nielen na Slovensku, teda tým, ktoré sú sociálne slabšie a dajú určitý malý príspevok za tie veci. Financie sa potom pošlú do centier Katolíckej charity v Libanone, “  povedal otec Róbert. Podľa jeho slov, je veľmi náročné a drahé posielať balíky s potrebami, čiže radšej pošlú priamo peniaze.

Do dobročinnej akcie sa vďaka propagácii zapojili aj občania Ružomberka. Študenti univerzity vítajú takúto možnosť pomoci. „Je veľmi dobré podporovať charitu, najmä takým niečím, že dáme svoje školské pomôcky, ktoré už nevyužívame a môže sa to ďalej použiť oveľa efektívnejšie, ako keď nám to len leží niekde v skrinke,“ myslia si študentky žurnalistiky 3. ročníka.

Zbierku školských potrieb organizuje Univerzitné pastoračné centrum v Ružomberku v spolupráci so Slovenskou katolíckou charitou (SKCH). Tá pomáha svojimi projektmi rozvojovým krajinám po celom svete. V súčasnosti tvorí 10 diecéznych/arcidiecéznych charít a Sekretariát SKCH.

 

Mária ŠumichrastováPridaj komentár