Žilinské katakomby privítali divadlo

Historické podzemie Mariánskeho námestia v Žiline ponúklo možnosť predstaviť sa hercom, ale aj návštevníkom stať sa tvorcami divadla.

Krajské kultúrne riaditeľstvo (KKS) v Žiline venovalo večer 19.decembra všetkým, ktorí sa chceli podieľať na vytvorení atmosféry s improvizovaným divadlom.  Adriana Hausnerová z KKS sa vyjadrila, že chceli dať šancu najmä mladým hercom z Divadelného klubu Makovice pri KKS, Základnej umeleckej škole F.Špániho a študentom  Konzervatória v Žiline. V prvej časti večera sa predstavili v sólových vystúpeniach práve oni. Druhá časť zahŕňala divákmi vybrané literárne diela. Slovenské klasické diela boli tie, ktoré mali zaujať humorným spracovaním, a zároveň ponúknuť šancu divákom, aby sa sami zapojili a stali sa tvorcami predstavenia.

Predstavenie s príznačným názvom „Neklasická klasika“  bolo podporené Žilinským samosprávnym krajom, aj samotnými účastníkmi (KKS, ZUŠ F. Špániho). Zúčastnila sa ho asi stovka návštevníkov.

„Je pekné, ak sa ľudia rozhodnú pripomenúť ostatným, že aj knihy sú súčasťou kultúrneho života, a dajú sa predviesť aj takto zaujímavo“, povedala Mária, jedna z účastníčok z neďalekej mestskej časti.

Organizátori dúfajú, že v budúcom roku budú môcť akciu zopakovať a ponúknuť tak nevšedný zážitok aj viac krát.Pridaj komentár