Žlté vlaky končia: Budú študentom chýbať?

Začiatkom týždňa mnohí aj spomedzi študentov zaznamenali informáciu, že Regio Jet v rámci prepravy na Slovensku končí. Ide o definitívne zrušenie linky na trase Bratislava – Košice, po ktorej pravidelne cestujú i študenti našej univerzity.

Pred pár dňami v médiách výrazne zarezonovala správa o definitívnom ukončení prevádzky českého vlakového prepravcu Regio Jet na hlavnej trase Bratislava – Košice. Malo by sa tak stať v prvých mesiacoch budúceho roka. Novovzniknutá situácia v železničnej doprave na Slovensku sa do istej miery dotkne aj študentov KU, dochádzajúcich do Ružomberka z rôznych kútov krajiny. Nevyužívajú len bezplatné cestovanie, ktoré od 17. novembra minulého roka zabezpečuje Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK), ale mnohokrát dávajú prednosť komfortnému cestovaniu „žltým vlakom“.

Naši študenti na spomínanú situáciu reagujú rôzne: „Veľa ľudí využívalo Regio, lebo poskytoval pohodlné cestovanie. Bol to výhodný spoj najmä pre tých, čo nemajú cestovanie v rámci železníc zadarmo. Ja cestujem len vlakmi ZSSK, odveziem sa kam potrebujem, a hlavne bezplatne. Takže osobne to neberiem príliš tragicky, “ myslí si študentka Sandra. Dominik do Ružomberka dochádza z východného Slovenska. Na zrušenie spoja hlavnej trate hovorí: „Každopádne to nie je dobré, pretože po príchode českého Regio Jet-u sa služby železníc aspoň trochu kvalitatívne zdvihli. Teraz však asi opäť upadnú do starých koľají,“ a dodáva, že „každá konkurencia je predsa dobrá.“ Druháčka Dominika okrem cesty do školy pravidelne cestuje na trase západ – východ krajiny. Podľa nej je odchod žltých vlakov „škoda, lebo aj napriek tomu, že máme vlaky zadarmo, rada som Regio Jet-om cestovala. Čisté prostredie, dobrá kávička a noviny ako príjemný bonus. Mne tento spôsob cestovania plne vyhovoval a žlté vlaky mi budú chýbať.“

Lucia Melková

FOTO: T2.sk/Anton KulanPridaj komentár