Zumag – a mladí novinári môžu písať

 

V roku 2004 vznikol časopis študentov Fiozofickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku – Zumag. Časopis sa venuje odľahčeným témam, ktoré zaujmú čo najviac študentov. Píše o zaujímavých ľuďoch, ktorí tu študujú a taktiež o atraktívnych udalostiach, uvádza sa na media.ku.sk.

 

 

Názov Zumag je odvodený zo slov žurnalistický magazín. Jeho predchodcom bol časopis Mymino s podnázvom časopis študentov KU v Ružomberku. A jeho prvým šéfredaktorom bol študent Katolíckej univerzity Vincent Bocko.

Zumag je sponzorovaný a vydávaný katedrou žurnalistiky KU, no zachýtava dianie na celej univerzite. Ponúka možnosť nadobudnutia praxe pre mladých žurnalistov, ale i fotografov, nakoľko je jednou z priorít časopisu fotografia. Samotný obsah je rozdelený do viacerých kategórií ako sú politika, regióny, rozhlas, správy, šport, študetský život, štýl, technika, univerzita a zahraničie.

 

Časopis je možné prečítať si i v elektronickej forme na stránke www.zumag.ku.sk. Bližšie informácie nájdeme aj na FB Časopis Zumag.

 

O kvalite časopisu hovoria i mnohé ocenenia. Hneď v prvom roku svojho vzniku dostal cenu za grafiku, v nasledujúcom roku (2005) sa už stal druhým najlepším študentským časopisom a v roku 2006 dokonca túto súťaž vyhral. O rok neskôr (2007) získal opäť druhé miesto a v ďalšom ročníku (2008) obhájil bronzovú priečku. V roku 2009 bol opäť úspešnejší pretože v súťaži získal druhé miesto a v nasledujúcich rokoch (2010, 2012) získal znova bronz. Tak či onak, časopis Zumag už niekoľko rokov obhajuje prvé tri priečky v tejto celoslovenskej súťaži. A hodlá v tom pokračovať i naďalej, uvádza sa ďalej na media.ku.sk.

 

 Pridaj komentár