Zumag predstavuje tohtoročné novinky

Časopis pre študentov Zumag spríjemňuje svojou originalitou študentský život. Slúži ako prostriedok pre získanie potrebných a aktuálnych noviniek. Šéfredaktorka Nikola Kokiová nám priblížila najnovšie novinky.

 

Povedzte čitateľom niečo bližšie o tomto časopise, akým smerom sa uberá jeho obsah?

ZUMAG je časopis písaný študentmi pre študentov. Našim cieľom je sprostredkovať ľuďom na univerzite témy im blízke, píšeme o veciach, ktoré ich zaujímajú. Nechceme moralizovať, poúčať… Chceme priniesť najnovšie informácie z diania na univerzite a katedre, podeliť sa so zážitkami z rôznych miest sveta a podobne.

Zumag je už deväť rokov písaný na pôde Katolíckej univerzity v Ružomberku. Akými hlavnými zmenami prešiel za Vášho pôsobenia?

Keď sa rozprávame o zmenách, treba jednoznačne spomenúť moju pravú ruku – grafika Jakuba Habasa. Ja ako šéfredaktorka môžem ovplyvniť obsah časopisu, to, aké témy a aké články v ňom študenti nájdu. Pribudli nové rubriky, mierne sa zmenil dizajn, no stále je to starý dobrý Zumag. V redakcii nám pribudlo niekoľko študentov, máme vlastnú fotoeditorku, PR manažérku, korektorov. V súvislosti s novou knižnicou aj vlastné redakčné priestory, dokonca tlačiarne.

Z akých oblastí prinášate najviac noviniek?

Novinky? V každej rubrike nejaké prinášame. Píšeme o tom, čo je nové na univerzite a v meste, čo nové sa deje v našej spoločnosti, čo priniesli kiná či kníhkupectvá, aké podujatia sa pripravujú. Aj keď máme takmer mesačnú periodicitu, snažíme sa byť vždy čo najaktuálnejší.

Čo nás čaká v najnovšom vydaní? Máme sa na čo tešiť?

Samozrejme, v každom čísle sa je na čo tešiť (úsmev). V tomto sa dozviete veľa o našej novej knižnici, nielen strohé informácie a stavebné plány, ale informácie, ktoré budú študentov naozaj zaujímať. Taktiež sa budete môcť dozvedieť, kde všade sú naši študenti v rámci Erazmu. Samozrejme, že to nie je všetko. Čaká vás oveľa viac, ale čo, to už neprezradím. Stačí si len prečítať…(úsmev)Pridaj komentár