Na košickom polmaratóne skončil študent žurnalistiky na ôsmom mieste

Študent žurnalistiky Tomáš Kubej sa opäť zúčastnil Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach. V kategórii polmaratón dobehol na 8. mieste.

Maratónska špička z celého sveta si zmerala sily na 92. ročníku Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach. Do deviatich súťažných kategórií sa zapojilo viac ako 11-tisíc bežcov zo 49 krajín sveta.

Svoje zastúpenie mala aj Katolícka univerzita v Ružomberku. Študent žurnalistiky Tomáš Kubej si v polmaratóne vybojoval 8. miesto s časom 1:14:48. „Vyšlo to síce dobre, no nie som spokojný na sto percent, keďže vlani som skončil na štvrtom mieste,” povedal Kubej krátko po skončení pretekov. Dôvodom zhoršeného výkonu boli žalúdočné problémy. „Hlavne v druhej polovici trate som musel párkrát spomaliť.“

Napriek sťaženým bežeckým podmienkam si študent žurnalistiky odniesol z Košíc nezabudnuteľný zážitok. “Chvíľu som bežal Etiópčankou, ktorá v hlavnej kategórii skončila na prvom mieste,” povedal Kubej.

Medzinárodný maratón mieru už niekoľko rokov neponúka príležitosť len pretekárom, ale aj umelcom a fotografom. Súťaž Cvakni si maratón je príležitosťou pre zachytenie jedinečnej atmosféry najstaršieho maratónu v Európe. Zároveň má zvýrazniť puto medzi športom a umením. Súťažiaci môžu svoje fotografie zasielať do 9.októbra prostredníctvom formulára na webovej stránke maratónu.