Žurnalisti absolvovali workshop s Martinom Dorčákom

Študenti prvého ročníka bakalárskeho štúdia žurnalistiky Katolíckej univerzity v Ružomberku, sa zúčastnili workshopu s šéfredaktorom spravodajského portálu Teraz.sk, Martinom Dorčákom.

RUŽOMBEROK – 18.novembra 2013 V priestoroch mediálneho centra Katolíckej univerzity sa študenti žurnalistiky stretli s Martinom Dorčákom, ktorý im prednášal o svojich žurnalistických skúsenostiach.

Dorčák si pre budúcich žurnalistov pripravil úlohu, v podobe napísania agentúrnej správy, pre ktorú zvolil tému Národnej bločkovej lotérie. Po zadaní všetkých faktov k téme a oboznámení s tým, čo by agentúrna správa mala a nemala obsahovať, sa študenti pustili do písania. Motiváciou pre dobre napísanú správu bolo niekoľko voľných vstupeniek do termálneho parku GINO PARADISE Bešeňová, ktoré získali tvorcovia najlepších správ.
Každý študent na záver prečítal svoju prácu, ktorú Dorčák ohodnotil a priložil k nej rady, čo by mal autor v svojom písaní zlepšiť.

Martin Dorčák vyštudoval žurnalistiku, dlho pracoval ako redaktor, neskôr sa stal šéfredaktorom portálu Webnoviny.sk a v súčasnosti pracuje ako šéfredaktor portálu Teraz.sk. Portál Teraz.sk bol spustený v roku 2012 spolu s portálom Webmagazin.sk, Tlačovou agentúrou Slovenskej republiky (TASR).

Ivana FupšováPridaj komentár