Žurnalisti na KU privítali moderátora FUN Rádia Juniora

Ružomberok/12.11.2013 – Študenti Katolíckej univerzity v Ružomberku (KU) prijali vzácnu návštevu. Medzi nich totiž prišiel moderátor FUN Rádia Milan „Junior“ Zimnýkoval.

Katedra žurnalistiky hostila známu osobnosť. V novej budove univerzitnej knižnice mal  prednášku známy moderátor Junior. Budúcim žurnalistom mal priniesť pár poznatkov a skúseností z praxe.

Veľmi si cením toto pozvanie,“ začal slovami svoju prednášku. „Prvýkrát som pričuchol k rádiu v druhom ročníku na vysokej škole. Študoval som dejepis a angličtinu na Filozofickej fakulte Prešovskej Univerzity v Prešove,“ rozrozprával sa o svojich začiatkoch Junior.

Práve na tejto univerzite som začal s moderovaním. Mojím prvým rozhlasom bolo internátne rádio. Neskôr som prešiel do regionálneho rádiá Flash.“

Ako sa vlastne dostal až do Bratislavy a do jednej z najpočúvanejších rozhlasových staníc Slovenska? „V Prešove som vyhral cenu najlepšieho moderátora Prešovského kraja. Vďaka tomuto oceneniu si ma všimli mnohé rádi. Nakoniec som po dlhých ôsmich rokoch opustil rádio Flash a prešiel som do FUN Rádia,“ povedal o svojej ceste do hlavného mesta.

Pôsobenie vo FUN Rádiu mu však otvorilo oči. „Prvé tri mesiace som vôbec nemoderoval. Môj prízvuk a moja stavba viet sa im totiž vôbec nepáčila,“ prezradil o svojich ťažkých začiatkoch.

„Až potom som začal moderovať. Pôsobil som aj ako producent Rannej šou s Adelou a Sajfom. Tam som sa veľa naučil.“ 

Prítomným vysvetlil, ako zhruba funguje práca v rozhlase. „Technik púšťa príspevky. Potom je tu produkčný. Ďalej je tu človek, čo nahráva rôzne príspevky a zvuky,“ priblížil nám prácu v rádiu.

Milan „Junior“ Zimnýkoval sa narodil 31. januára  1978 v Snine. Na Prešovskej univerzite vyštudoval dejepis a angličtinu. Okrem rozhlasu má aj televízne skúsenosti. Pôsobil totiž ako moderátor relácií Legendy popu a Noc v raji. Je ženatý. Spolu s manželkou Antóniou sú rodičmi dcérky Alexandry.Pridaj komentár