Žurnalisti z Ružomberka súťažili v šou Čo ja viem

Študenti katedry žurnalistiky z Katolíckej univerzity v Ružomberku (KU) si boli preveriť svoje vedomosti v zábavno-súťažnej šou RTVS Čo ja viem.

Bratislava/Ružomberok – Štyria vybratí žurnalisti boli súčasťou skupiny skladajúcej sa z 200 vysokoškolákov. Tí súťažili proti trom známym osobnostiam Slovenska. Keďže sa v jeden deň natáčali rovno dva diely, v štúdiu v Mlynskej doline sa vystriedalo viacero celebrít. Študenti si tak mohli zmerať vedomosti s menami ako Jozef Vajda, Zdenka Predná či Peter Cmorík.

Bol to veľký zážitok aj vďaka zaujímavým hosťom a určite neľutujem, že som sa tejto televíznej relácie zúčastnil,“ zhodnotil vysielanie žurnalista Tomáš. Vyskytli sa však aj negatívne veci. „Natáčanie trvalo približne 8 hodín, čo je dosť. Navyše tam bolo veľmi horúco, čo spôsobovalo, že sme sa už ku koncu prestávali sústrediť,“ uviedol ďalší študent žurnalistiky Juraj.

Všetci vysokoškoláci museli odpovedať na otázky rôzneho typu. „Vďaka tejto šou som si zopakovala skoro všetky predmety zo stredoškolského gymnázia,“ rozhovorila sa budúca novinárka Martina. „Niektoré otázky boli vtipne položené, čo nám súťažiacim dodalo aj viac zábavy a energie,“ zhodnotila na záver.

Televíznu šou Čo ja viem vysiela v premiére každý piatok o 20:20 RTV. Hostiteľom súťaže je športový moderátor, komentátor a redaktor Marcel Merčiak. Spomínané dva diely, na ktorých sa zúčastnili aj žurnalisti z KU, sa odvysielajú 9. a 16. mája.Pridaj komentár