Žurnalistická katedrovica patrila filmovým hviezdam

Pedagógovia a študenti sa stretli na žurnalistickej katedrovici, ktorá sa uskutočnila 25. novembra v priestoroch Filozofickej fakulty, a niesla sa v duchu hviezdneho večera. Študenti mali prísť prezlečený za svoju obľúbenú postavu z filmu alebo rozprávky.
Ružomberok. Tento večer patril najmä prvákom žurnalistom, na ktorých čakalo oficiálne prijatie na Filozofickú fakultu. Budúci žurnalisti sa nenechali zahanbiť a prišli prezlečený v rôznych kostýmoch, kde nechýbali piráti, princezné, anjeli, agenti a mnoho iných prestrojení. Bol pripravený program s množstvom úloh, ktoré museli študenti splniť, inak by dostali trest. „Najviac sa mi páčili profesori. Ukázali nám, že sa vedia zabávať a urobiť si zo seba srandu, čo viedlo ku skvelej zábave,“ povedala Martina, študentka žurnalistiky. Nechýbala ani tombola, kde sa najviac darilo pedagógom a odniesli si väčšinu z cien. Po oficiálnej časti sa zábava presunula do tanečného klubu Carakas a skončila až v neskorých ranných hodinách.
Katedrovica je udalosť, kde študenti starších ročníkov pripravia program pre prvákov, ktorí nastúpia na univerzitu. Jej cieľom je, aby sa študenti a pedagógovia spoznali medzi sebou lepšie, a tak vytvárali na univerzite rodinnú atmosféru.

Lenka BartošováPridaj komentár