AKADÉM 2014 sa po prvý krát konal v Košiciach

AKADÉM je kresťanské, celoslovenské stretnutie akademickej (vysokoškolskej) mládeže, ktorá sa koná raz ročne po rôznych mestách Slovenska. Tento rok sa niesol v duchu „Majte odvahu byť opravdivo šťastní!“ z posolstva Sv. otca Františka.
Študenti vysokých škôl z celého Slovenska sa stretli v Košiciach v termíne 14. – 16. novembra 2014. Na toto stretnutie prišlo približne 200 mladých.
Spoločný čas, kde sa spoznávali s novými ľuďmi, spoločne sa modlili a tým budovali vzťah s Bohom. Program sa začal slávnostnou sv. omšou, ktorú slúžil arcibiskup Bernard Bober. Na záver piatkového večera vystúpila kapela Kerygma, ktorá viedla tzv. chvály. Na nasledujúci deň vytvárali spoločné skupiny, chodili na workshopy, mali organizovanú prehliadku kaplnky sv. Michala, Dómu sv. Alžbety, Arcibiskupského úradu a výstup na vežu. Na záver soboty boli  modlitby chvál s adoráciou – The Wind.
V nedeľu bolo záverečné zdieľanie v skupinkách po ktorých nasledoval sprievod s krížom do Dómu sv. Alžbety kde bola svätá omša spojená s odpustovou slávnosťou sv. Alžbety
(Dóm sv. Alžbety, celebrant o. biskup Stanislav Stolárik).
Na AKADÉM som prišla kvôli tomu, že som chcela budovať vzťahy či už s kamarátmi alebo s Kristom, povedala Katarína.
HISTÓRIA
AKADEM má za sebou viac ako dvadsať-ročnú históriu. Jeho vznik v spolupráci so Združením kresťanských spoločenstiev mládeže (ZKSM) inicioval Mons. Rudolf Baláž, bývalý banskobystrický diecézny biskup. Prvých desať ročníkov sa počnúc rokom 1992 uskutočnilo v Banskej Bystrici. Následne po zriadení Katolíckej univerzity v Ružomberku sa AKADEM presunul do Ružomberka. V tomto roku sa po prvýkrát AKADEM uskutoční v Košiciach, metropole východu, ktoré majú bohatú akademickú históriu.
V súčasnej dobe je hlavným organizátorom Akademu UPC v Košiciach v spolupráci s KBS a s univerzitnými pastoračnými centrami z celého Slovenska.

Aký je cieľ AKADÉMU ?
Cieľom AKADÉMU je umožniť mladým študentom stretnúť sa z rôznych kútov Slovenska, dať študentskému životu širší rozmer a spoločne sa modliť a obohatiť ich duchovný život.Pridaj komentár