ARRA opäť ohodnotila vysoké školy

Ako každý rok, aj tento rok sme boli akademickou rankingovou a ratingovou agentúrou ARRA informovaný o vývoji a kvalite sto deviatich fakúlt vysokých škôl na Slovensku.

Hodnotenie bolo zostavené v rebríčku, v ktorom boli ohodnotené všetky slovenské vysoké školy.

Na rebríček by sa mali sústrediť hlavne rodičia stredoškolákov, ktorí sa chystajú podávať si prihlášky na vysoké školy. Šance študentov na uplatnenie sa na trhu práce, totižto často závisia práve od správneho alebo nesprávneho výberu fakulty na vysokej škole. Rodičia budúcich maturantov by sa mali na tabuľky rozdelenia vysokých škôl pozrieť dôkladne, pretože často sa stáva, že na tej istej vysokej škole sa nájdu fakulty s veľmi dobrým alebo veľmi zlým hodnotením.

ARRA je nezávislé občianske združenie pôsobiace v oblasti poskytovania informácií o kvalite vysokoškolských slovenských inštitúcií, už od roku 2004. Rebríček najlepších vysokých škôl je pripravený podľa nezávislých hodnotení a verejne dostupných, overiteľných dát vysokých škôl. Ide o informácie ohľadom vzdelávania, záujmu o štúdium a doktorandské štúdiá a úspechu získavania grantov.

Ivana FupšováPridaj komentár