Beánia znova roztancovala Katolícku univerzitu

Študenti Katolíckej univerzity v Ružomberku (KU) 29.októbra 2013 opäť zažili noc plnú hudby, zábavy a zážitkov, na ktoré budú spomínať počas celého trvania ich štúdia. Konal sa totiž ďalší ročník univerzitnej beánie.

 

Celá akcia prebehla vo Veľkej dvorane Kultúrneho domu v Ružomberku. Kapacita sa do posledného miesta naplnila, nakoľko lístky boli v predaji už od začiatku akademického roka a bol o ne veľký záujem. Večer sa niesol v duchu elegancie, bol teda iný ako po ostatné roky, keď sa študenti bavili v športovej hale  v neformálnom oblečení a v neobmedzenom počte. Na začiatku samotnej akcie upútala pohľady prítomných módna show návrhárok Lívie Jurčíkovej, Kataríny Holomekovej, Márie Maľakovej a Márie Roškovej. Modely predvádzali študentky KU za bujarého potlesku svojich známych či spolužiakov.O zábavu v sále sa po celú noc staral DJ Michal Adamík, skupiny Rock Reunion a Starfist  a pred polnocou aj známy raper Majk Spirit. Spočiatku bol parket prázdny, ale študenti sa osmelili a neskôr sa celý zaplnil. Okrem skvelej zábavy čakala na zúčastnených aj bohatá tombola. Študenti sa podľa ich slov výborne zabávali a takéto akcie by privítali častejšie.

 

Beánia  je študentská slávnosť, na ktorej starší študenti prijímajú medzi seba novozapísaných študentov. Na Katolíckej univerzite sa beánia organizuje každý rok.

 

 

Nikola  JuríkováPridaj komentár