Biskup Galis rozprával o Svetových dňoch mládeže

RUŽOMBEROK (14. októbra 2014) – V priestoroch Univerzitnej knižnice Katolíckej univerzity sa uskutočnila ďalšia diskusia v rámci akcie „Utorky s hosťom.“ Pozvanie prijal Tomáš Galis, žilinský diecézny biskup.

Diskusia, ktorú okrem Kolégia Katolíckej univerzity v Ružomberku organizovalo aj Univerzitné pastoračné centrum Jána Vojtaššáka, sa niesla v znamení témy Svetových dní mládeže. Tie označujú celosvetové stretnutie mládeže usporiadané Katolíckou cirkvou, počas ktorých sa mladí ľudia môžu osobne stretnúť s pápežom, zúčastniť sa medzinárodných fór či rôznych festivalov.

Galis vo svojej reči spomínal nielen históriu týchto dní, ale zdôraznil aj ich prínos pre mladé generácie. Študentom, ktorí sedeli v publiku, odkázal, že majú klásť dôraz na prítomnosť a uviedol, že Svetové dni mládeže nie sú o efektoch, ale o tom najdôležitejšom – o živote.

Tomáš Galis je prvým diecéznym biskupom Žilinskej diecézy. Biskupom je od roku 2008 a na Katolíckej univerzite v Ružomberku pôsobil v rokoch 2007 – 2009 ako predseda správnej rady.

 

 

 

Igor DopirákPridaj komentár