BK Iskra Svit sa naďalej trápi

Svit – Športová hala vo Svite sa zaplnila do posledného miesta. Dôvodom bolo basketbalové derby medzi BK Iskra Svit a úradujúcim majstrom Slovenska, BK Pezinok.  Vedenie klubu sa rozhodlo, že vstup na zápas bude pre všetkých fanúšikov voľný. Dôvodom je aj nie príliš lichotivá bilancia v posledných zápasoch. Vedenie klubu nechce prísť o svojich fanúšikov, tak sa rozhodlo pre túto variantu. Z posledných siedmich zápasov sa Iskre podarilo vyhrať len dva, aj po dnešku si na svoje konto pripísala na domácej palubovke prehru.

Pezinok prekonal stovku

Šláger kola pod Tatrami sa začal s vyše polhodinovým meškaním. Pezinok pre problémy so snehom na ceste meškal. Síce s oneskorením, ale fanúšikovia si užili vzrušujúci zápas, vyrovnaný až do posledných chvíľ. Prvá štvrtina sa hrala vyrovnane, Pezinok sa do výraznejšieho odskoku dostal až v 15. minúte, keď na ukazovateli skóre svietil stav 25:34 v prospech hostí. Po oddychovom čase Svit spresnil hru a dotiahol sa na 33:34. Neskôr sa do vedenia dostalo domáce mužstvo a náskok si udržalo až do konca prvého polčasu. Po veľkej prestávke sa hra ani skóre výrazne nemenili, bolo neustále vyrovnané. V dramatickom závere napokon zvíťazili skúsenejší Pezinčania. Výsledné skóre bolo 99:108 v prospech úradujúceho majstra. V zápase vynikli 38-bodový McCoy na strane Svitu a 34-bodový hosťujúci Miloševič. „Zápas sa nám nepodaril. Do polčasu sme hrali vyrovnaný zápas, aj po prestávke sme sa držali, ale posledná štvrtina nás pochovala. Pokazili sme to, najmä záver. Tam nám Pezinok utiekol,“ poznamenal domáci krídelník Martin Bílik.

Trápenie domácich pokračuje

BK Iskra Svit posledné týždne prežíva trápenie. Z prvého miesta v tabuľke sa prepadol na siedme. Dôvodom je aj zranenie Polakoviča a Znanca. Basketbalový klub  prichádza v týchto dňoch aj o jedného zo svojich pivotov. Je ním mladý, talentovaný  iba dvadsaťročný Peter Dorazil. Spoluprácu s klubom pod Tatrami sa rozhodol ukončiť z rodinných dôvodov. Odchovanec banskobystrického basketbalu prestúpil do klubu na začiatku sezóny a zrazu sa uprostred sezóny vracia naspäť do Banskej Bystrice. “Určite som nepredpokladal, že to takto skončí. Opustiť tím som sa rozhodol z rodinných dôvodov, ktoré nechcem bližšie špecifikovať,” uviedol krátko po poslednom odohratom zápase za BK Iskra Svit Peter Dorazil.

Kto ho nahradí?

Voľných pivotov na Slovensku nie je momentálne dostatok. Vedenie klubu už v týchto chvíľach hľadá vhodnú náhradu. Je možné, že vedenie klubu si nájde náhradu aj v zahraničí. Momentálne zranenie Polakoviča a Znanca vytvára pre Svit nebezpečnú dieru pod košom. K trápeniu mužstva sa pridáva po dnešku aj odchod Petra Dorazila. Uvidíme, či sa Svit postaví  na nohy a nasledujúci zápas v  Spišskej Novej Vsi vyhrá.