Brat Filip: ,,Vo vyjadreniach je dôležitá konzistentnosť s dušou!“

Františkánsky mních Filip, občianskym menom Andrej Čierny, sa podelil s účastníkmi konferencie o svoje mediálne skúsenosti.

Ružomberok. Katedra žurnalistiky FF KU usporiadala 28. a 29. apríla 2014 konferenciu s názvom Božie posolstvo – ľudský jazyk; možnosti a hranice médií, v rámci ktorej dostal priestor na prednášku i františkánsky mních brat Filip.
,,Na každú jednu otázku od moderátora som hľadal skutočné odpovede, ako to ja vidím, cítim a prežívam. V takýchto vystúpeniach, ktoré idú naživo, je dôležité byť vo vyjadreniach konzistentný so svojou dušou,“ odpovedal brat Filip na otázku týkajúcu sa jeho účinkovania v relácii Pod lampou. Podľa jeho slov sa netreba na nič hrať. Nie je ani dobré byť pyšný. On sám sa snažil vyhnúť tomu, aby sa v médiách prezentoval ako samozvaný spasiteľ bezdomovcov.
,,Na v poradí štvrtú konferenciu, ktorej idea vznikla už pred deviatimi rokmi a koná sa v nepravidelných intervaloch, bol brat Filip pozvaný vďaka jeho mediálnym výstupom, čím geniálne zapadá do témy konferencie,“ uviedla jedna z organizátoriek konferencie Terézia Rončáková. Podľa jej slov je účasť miernym sklamaním, ale aj komorná atmosféra mala svoje čaro. ,,Brata Filipa poznám z televíznej obrazovky, dokáže hovoriť veľmi pútavo, preto som sa rozhodol zúčastniť sa na jeho prednáške,“ podelil sa o svoje pocity študent žurnalistiky Tomáš.

Brat Filip sa narodil v Leviciach. Po strednej škole a vojenskej službe vstúpil do rehole františkánov. Neskôr založil bratislavský klub bezdomovcov Hľa, človek. Následne zložil večné sľuby a v júli 2013 prijal vo Fiľakove vytúžené kňazstvo.Pridaj komentár