Buď koučom vlastného života

Dňa 15.10 v popoludňajších hodinách sa konala prednáška v poradenskom centre Katolíckej univerzity v Ružomberku. Študenti mali možnosť vypočuť si prednášku psychologičky Emílie Kinskej ktorá sa niesla v duchu správneho plánovanie života.

Tak ako to už býva, čas hrá v našom živote veľkú rolu. Často veľa vecí nedokončíme, a ani nezačneme  alebo vôbec ani nestihneme urobiť.  Kľúčom k splneniu úloh je plánovanie. Naplánovanie  dňa, týždňa alebo mesiaca nám pomôže vyhnúť sa stresu, únave a môžeme mať svoje povinnosti a čas pod kontrolou. Stačí nám k tomu iba kúsok papiera a pero a dôkladne si rozpísať všetky svoje povinnosti. Správna organizácia nás vedie k tomu aby sme mali pod kontrolou svoj deň.  No veď, komu sa príjemne pracuje v strese?

Taktiež tu máme aj zlozvyky. Pevne zakorenené zlozvyky ktoré ťažko, ale možno odstrániť. Zlodejov času, či už je to dlhé telefonovanie s kamarátmi, facebook alebo dlhé debaty s kamarátmi. Ani si neuvedomujeme koľko času strácame a koľko vecí sme už mohli mať hotových. Napríklad tiež aj práca bez rozmyslenia.  Snažíme sa o okamžité zvládnutie všetkého čo prichádza, a zrazu zistíme že je toho na nás priveľa.  Robiť desať vecí naraz nie je správna taktika. „Porcovanie slona“ spočíva v tom aby sme si veľké úlohy rozdelili na menšie. Vtedy sa nám dobre pracuje, bez stresu, bez veľkej námahy a ak zvládneme všetky tieto menšie úlohy vznikne nám jedna veľká z ktorej sme doteraz mali strach alebo sme nevedeli kde a ako začať.

Čas nemôže riadiť náš život, ale my náš život riadiť môžeme. Netreba sa báť zmien a možno skúsiť nový spôsob života a určite nám prinesie dobré výsledky.

„Čas nie sú peniaze ale žitá skúsenosť, ktorá vo svojej neopakovateľnosti nadobúda hodnotu meranú nie len v splnených úlohách“.

 Pridaj komentár