Bývala redaktorka denníka SME rozprávala o médiách

Niekdajšia redaktorka denníka SME a časopisu Trend Miroslava Kernová sa zúčastnila diskusie o médiách a investigatívnej žurnalistike.

RUŽOMBEROK, 25. február 2014. Katedra žurnalistiky FF KU v Ružomberku organizovala diskusiu s blogerkou Miroslavou Kernovou. Bývala redaktorka sa venovala témam ako investigatívna žurnalistika, práca redaktorky v novinách a tiež opísala vznik jej webového portálu O médiách.com.

Podľa jej vlastných slov, ak by mala zamestnať ľudí na investigatívu, zamestnala by mladých ľudí, pretože nemajú toľko predsudkov. Investigatívny žurnalista by mal byť hercom, aby si vedel získať ľudí, no dôležitý je aj jeho morálny profil. Kernová poslucháčom priblížila aj kauzu Gorila, ktorá podľa jej slov výrazne ovplyvnila médiá na Slovensku. „O kauze sa vedelo v médiách. Niečo tu je, niečo tu poukazuje na veľkú korupciu, no Gorilu nezverejnil novinár, ale anonym. Prihlásil sa k nej Tom Nicholson, ale len k tomu, že o nej vedel a chcel o nej písať,“ objasnila situáciu, ktorá vtedy nastala. O anonymite rozprávala aj pri fotení detí, kedy musí mať novinár súhlas od rodiča na zhotovenie fotografie dieťaťa.

„Blog O médiách.com sledujem už od jeho vzniku, keďže ma táto téma zaujíma. Prednáška bola veľmi podnetná a obohacujúca. Poznatky z nej budem môcť využiť v budúcnosti,“ vyjadril sa k diskusii jeden zo zúčastnených študentov žurnalistiky Filip.

Miroslava Kernová študovala históriu a estetiku na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre, históriu na Univerzite Komenského v Bratislave a politológiu na Fakulte sociálnych vied Univerzity Karlovej v Prahe. Od roku 2000 do roku 2011 pracovala ako redaktorka denníka SME a v roku 2012 pre denník Trend. V septembri 2012 založila web O médiách.com – webový portál o médiách, reklame a marketingu.Pridaj komentár