Bývalý pedagóg KU Peter Grečo predstavil svoju knižnú prvotinu

Bývalý pedagóg Katolíckej univerzity Peter Grečo predstavil svoju novú knihu s názvom Revolúcia, demokracia a masová kultúra v univerzitnej knižnici.

(Ružomberok, 23.10.2014) Na prezentácii Peter Grečo priblížil obsah diela. Rozprával ako ho núti premýšľať o živote filozof Berďajev. Práve jeho učenie bolo pre Greča inšpiráciou knihu napísať. Titul vznikal celých dvanásť rokov. Je monografiou a osobným vyznaním filozofa, politológa a kresťana. Snaží sa ľudí prinútiť rozmýšľať. Grečo považuje knihu za prvé dielo filozofickej politológie.  „Filozofia musí svet nielen poznávať, ale aj meniť,“ vyslovil svoje presvedčenie Grečo.

„Som rada, že som mala opäť možnosť vypočuť si prednášku Greča. Má veľmi zaujímavý pohľad na svet,“ povedala študentka Alena. Prednášky sa zúčastnili väčšinou študenti politológie, ale prítomní boli aj bývalí kolegovia ako napríklad Terézia Rončáková.

Cena knihy sa pohybuje okolo štrnásť eur. Je dostupná v každom dobrom kníhkupectve. Doteraz bolo vytlačených tisíc kusov. V blízkej budúcnosti Grečo neplánuje pracovať na novej knihe.

 Martina JurdíkováPridaj komentár