Chodbami FF rozvoniaval punč a medovníky

 

Na Filozofickej fakulte Katolíckej univerzity (FF KU) si študenti užili predvianočnú atmosféru. V priestoroch FF sa totiž 11.decembra konali Vianočné trhy, ktorých výťažok poputoval na dobrú vec.

 

Akciu s názvom Vianočné trhy zorganizovali samotní študenti, ktorým dopomohla ako hlavný organizátor Slovenská asociácia študentov a absolventov psychológie (SAŠAP). Na predaj boli predmety, ktoré vyrábali študenti, ale aj deti z Detského centra v Ružomberku, ktoré navštívili. Perníčky, ozdoby či drobnosti pre potešenie sú teda aj ich výtvorom.

„Plánujeme tu byť do 18:00, stánky sme otvárali o 12:00, zatiaľ ide všetko podľa predstáv, vystavený tovar sa dobre predáva, mám z toho dobrý pocit“, povedala Daniela Martoníková, študentka druhého ročníka bakalárskeho stupňa odboru psychológia a zároveň členka SAŠAP-u .  Spolu so spolužiačkou dostali nápad na vytvorenie tejto akcie. Do príprav sa zapojili aj študenti psychológie KU, ktorí sú súčasťou asociácie. Vyzbierané peniaze boli odovzdané do Detského centra, ktoré sa stará o postihnuté deti, ale aj o deti, ktoré sú odkázané na náhradnú starostlivosť.

„Myslím, že je dobrý nápad takto pomôcť iným, a aj my z toho niečo máme“, povedal Martin, študent pedagogiky.

Slovenská asociácia študentov a absolventov psychológie občianske združenie, ktorého cieľom je  prepojiť študentov psychológie z rôznych katedier na Slovensku, aby podporili výmenu informácii, skúseností a podnietili diskusie či spoluprácu.

 

 

Nikola JuríkováPridaj komentár