Čokoládou k zdraviu

Pre niekoho zrejme nie veľmi potešujúca správa, no pre všetkých ostatných určite výborná. Toľko sa to toho povedalo a  nakoniec sa aj vedci priklonili na našu stranu. Čokoláda nie je nepriateľ, ale naopak, pomocník pre naše zdravie. Bez výčitiek môžete smelo rozbaľovať strieborné kabátiky týchto pochúťok, pretože výskumy potvrdili prosperitu pre ľudský organizmus. Informoval o tom portál diva.sk. Ak sa aj nájdu ostrí protivníci so svojimi argumentami, prečo nejesť čokoládu, veselo ich môžete oboznámiť so všetkými jej pozitívami  a dobrými účinkami. Najskôr je však potrebné ujasniť si, akú čokoládu by sme mali jesť, aby sme sa cítili skutočne dobre. Pravými ,,vyvolenými“ sú všetky skutočné kvalitky v podobe nad sedemdesiat percent.  Pretože práve v nich sa ukrývajú všetky potrebné látky, prospešné pre zdravie človeka.

Denne by sme si tak mali dopriať jednu až tri kocky tejto chutnej dobroty. To, že je prospešná hlavne pri srdcových problémoch, sa skloňuje najčastejšie nielen v médiách. Čokoláda sa môže poďakovať najmä prítomným flavonoidom. Niektoré výskumy poukazujú dokonca aj na to, že pomáha ako prevencia pred infarktom.

Pri pravidelnej konzumácii dokonca znižuje vysoký krvný tlak, a teda obmedzuje aj následnú možnú komplikáciu s inými chorobami. Ak máte problém s vnútornými kŕčovými žilami, doprajte si v kritickom období aspoň tri kocky denne a bolesti sa ihneď zmiernia. Tmavá čokoláda je navyše prospešná aj pri úprave krvného obrazu. Zlepšuje stav nášho cholesterolu a neovplyvňuje negatívne ani cukor. V prípade čokolády zohráva istú úlohu aj psychologický charakter. Ten sa najlepšie prejavuje hlavne v prípade pozdvihnutia nálady, ktorú mnohí z nás uvádzajú ako jedno z najväčších pozitív. Pýtate sa prečo je to tak? Pretože si dokážeme väčšinou k čokoláde nájsť aj chvíľku času. Zastavíme sa, oddýchneme si a nechávame sa unášať jej príjemnou chuťou. Tak okamžite prichádzame na iné myšlienky a nálada sa automaticky zlepšuje. Tak prečo nevyužiť aj takúto ponuku, ktorú nám čokoláda dáva? Preto si rýchlo utekajte odlomiť ďalší kúsok.  Pomôžete tak  svojmu zdraviu a hlavne psychike. Alebo ak by náhodou nie, aspoň zaženiete hlad.

autor: Zuzana Budzáková

foto: lesk.cas.skPridaj komentár