Ďalší veľkoklub vstupuje do vôd eŠportu

Manchester City patrí medzi najstaršie veľkokluby sveta, ktorý otvára svoju ďalšiu kapitolu. Stáva sa tak po West Ham United ďalším klubom v Premier league.

 

Manchester City podpísal zmluvu s mladým hráčom FIFY od EA Sports. Stal sa ním Kieran “Ken“ Brown z New Yorku. Je to prvý hráč, ktorého klub kúpil a tým aj prvá investícia klubu v tomto mladom sektore. Klub bude reprezentovať na herných turnajoch a rôznych fanklubových udalostiach.

 

„Je to vzrušujúce, je to niečo nové pre klub a, samozrejme, aj pre mňa. Budem robievať livestream a vytvárať videá pre kanál Manchestru City, ktorý majú vytvorený na YouTub-e, budem hrať proti fanúšikom City a reprezentovať klub na turnajoch, na ktoré sa chystám. Je to príležitosť, ktorú nedostane každý a hodlám sa ju využiť,“ povedal nový reprezentant klubu v eŠporte.

 

Diego Gigliani, pracovník pre sekciu Média a inovácie, futbalový marketing Manchestru City, povedal: „Tak ako eŠport dosahuje rozmach dáva zmysel, že náš klub chce byť toho súčasťou a dostať sa bližšie k našim fanúšikom, ktorý majú radi hranie hry FIFA od EA Sports. Keď sme sa rozhodli hľadať eŠport hráča, chceli sme niekoho fantastického, mladého, talentovaného a s chuťou rásť a rozvíjať sa. Veríme, že tieto vlastnosti sme našli v Kieranovi.“

 

Do eŠportu pred Manchestrom City vstúpili veľkokluby ako Wolfsburg, Shalke 04, West Ham United, Besiktas Istanbul, Valencia CF.Pridaj komentár