Desmod koncertoval pre Mondi SCP

Som na tebe závislý, Lavíny či V dolinách. Tieto a mnohé ďalšie hity od Desmodu ste mohli počuť 11. novembra v športovej hale ,,Koniareň“.

stažený soubor

Skupina Desmod prijala pozvanie od riaditeľa Mondi SCP Romana Seneckého. „Pri príležitosti otvorenia nového regeneračného kotla RK 3, sme sa rozhodli pozvať túto kapelu, ktorá je na Slovensku veľmi známa.“ To že vstup bol zadarmo, ocenili aj mnohí fanúšikovia. „Som veľmi rada že sa tento koncert uskutočnil. Považujem za dobrý ťah to, že vstupné nebolo. Ale čakala som viac ľudí,“ hovorí Lenka.

Výstavba kotla zabezpečila prácu pre  3300 ľudí, pričom počas vrcholnej časti výstavby sa na stavbe pohybovalo až 500 ľudí denne. Na otvorenie nového kotla bol pozvaný aj predseda vlády SR Robert Fico, minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ľubomír Jahnátek či prezident ECO-INVESTu Milan Fiľo.

Koncert sa niesol aj v benefičnom duchu, keďže na konci riaditeľ Mondi SCP odovzdal detským domovom v žilinskom kraji symbolický šek na 12 000 eur. „Som veľmi prekvapený, že sa niečo také spravilo. Tu som sa pozastavil a zamyslel, že nie všetky veľké prevádzky sú chamtivé. Bol som fakt milo prekvapený,“ odpovedal študent sociálnej práce Patrik.

Našli sa aj takí, ktorí s koncertom nesúhlasili. „Ja určite nepôjdem, keďže podľa mňa je to len nejaká predvolebná kampaň. Len sa skrývajú za otvorenie nového kotla,“ uviedol dôchodca Juraj.

Mondi SCP a. s., predtým Mondi Business Paper SCP a SCP – Severoslovenské celulózky a papierne, je podnik na výrobu papiera a papierenských výrobkov v Ružomberku. Podnik vlastní s 51% podielom medzinárodná skupina Mondi. Zvyšné akcie vlastní slovenská firma ECO-INVEST na ktorej čele je Milan Fiľo.

Fabrika patrila spoločne so skrachovaným Texicomom medzi dvoch najväčších zamestnávateľov v regióne. Aj v súčasnosti je najvýznamnejším zamestnávateľom spolu s Katolíckou univerzitou a Ústrednou vojenskou nemocnicou. Zamestnáva približne 1500 zamestnancov.

Viktória GaľováPridaj komentár