Do Galérie Jána Labaja pribudli fotografie ružomberského fotoklubu

Začiatkom marca sa v priestoroch Galérie Jána Labaja na Filozofickej fakulte Katolíckej univerzity v Ružomberku  (FF KU) uskutočnila vernisáž výstavy fotografov ružomberského fotoklubu RK 1924 s názvom Stretnutie.

Svoje diela vystavovali štyria umelci – Tomáš Mlynárik, Jiří Salzmann, Jaroslav Moravčík a Ján Greš.

Pre Jaroslava Moravčíka je jeho obľúbeným námetom na fotografovanie príroda. ,,Často ju fotím, pretože je pre mňa absolútnym relaxom, keď môžem vypadnúť z mesta, vyvetrať si hlavu a robiť to, čo ma skutočne baví,“ povedal.

Tomáš Mlynárik sa okrem reportážnej fotografie venuje aj umeleckej. Dokumentuje tiež športové udalosti. Najradšej však fotí prírodu. ,,Môžem v nej nielen relaxovať, ale aj nachádzať veľa zaujímavých, ba až jedinečných motívov,“dodal.

Predseda klubu Štefan Ižo je rád, že aj napriek časovej tiesni, v ktorej autori boli,  sa niektorí z  nich  rozhodli vystavovať. ,,Keď sme dostali ponuku na výstavu, mali sme málo času rozhodnúť sa. Napriek tomu sa našli štyria naši autori. Dvaja starší, dvaja úplne noví, ktorí sa chopili tejto príležitosti a spravili krátku kolekciu prác, ktorými sa chcú prezentovať,“ ozrejmil.

Študentke Anete sa vernisáž páčila a inšpirovala ju k tomu, aby sa vo fotení neustále zlepšovala. ,,Zúčastňujem sa väčšinou každej z nich a stále viac sa utvrdzujem v tom, že v našom okolí máme veľa skvelých fotografov, od ktorých sa môžem niečo naučiť,“uviedla.

Galériu Jána Labaja na prízemí FF KU otvorili v roku 2018. Výstava, s názvom Stretnutie, je šiestou v poradí.

Natália Štepanovičová

Foto – facebooková stránka Filozofickej fakulty KUPridaj komentár