Do konca júna bude v digitálnej forme 1500 kníh

Univerzitná knižnica využila časť financií z projektu a od októbra minulého roka začala s digitalizáciou kníh. Tie budú prístupné čitateľom už začiatkom júna.

Ružomberok. Študenti, pedagógovia a pracovníci KU budú mať prístup k digitálnemu obsahu prostredníctvom webového portálu s možnosťou vyhľadávania, prezerania a prípadného kopírovania častí textov. Projekt sa realizuje v operačnom programe Výskum a vývoj a je spolufinancovaný Európskym fondom regionálneho rozvoja.

 Modernizuje sa vďaka získaným peniazom

Katolícka univerzita (KU) v Ružomberka bola úspešná v získaní projektu Zlepšovanie infraštruktúry na KU v Ružomberku ako investícia do lepšej kvality vzdelávania. Projekt sa realizuje v operačnom programe Výskum a vývoj a je spolufinancovaný Európskym fondom regionálneho rozvoja. Na realizáciu získala takmer 2 a pol milióna eur. Peniaze pokryli stavebné úpravy ubytovacieho priestoru bloku C a vybudovanie moderného digitalizačného pracoviska európskeho štandardu. „Úspešné získanie ďalších eurofondov je dôkazom kvalitného manažovania našej univerzity a potvrdením jej rozvoja, ,“ konštatoval bývalý rektor KU prof. Tadeusz Zasępa.

Študenti si za knihy nepriplatia

,,Stačí byť evidovaný v knižnici a mať preukaz“, potvrdila nová riaditeľka univerzitnej knižnice Katarína Matušková. Keďže všetky potrebné finančné zdroje získala knižnica z eurofondov,
používatelia webového portálu budú mať prístup ku knihám v digitálnej forme zadarmo.  Za najväčšiu výhodu považuje riaditeľka knižnice to, že sa digitalizujú najmä knihy, ktorých je málo a veľký dopyt. ,,O digitalizácií kníh som ešte nepočula. Celkom ma to potešilo, aj keď som čakala nejaký vstupný príplatok“, povedala študentka Mária.

 

 

                                                                        

Zábojníková AnnaPridaj komentár