Do Ružomberka zavítal Ekotopfilm – Envirofilm

Dňa 2.12.2015 sa v kine Kultúra v Ružomberku konal jednodňový filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm 2015.

Úvod festivalu sa niesol v znamení Pavla Barabáša a jeho dokumentu Žiť pre vášeň o tatranských horolezeckých stenách. Nasledovala dojemná Iná pomoc opusteným a týraným ženám v Keni, prostredníctvom kurzov vzdelávania a podnikania financovaná zo slovenských fondov. Ukážka nemeckého dokumentu o Brazílii ukázala, že tá nemá len dažďový prales, ale na jeho okraji je aj ozajstná púšť. Cez prestávku bola diskusia o pokroku v oblasti ochrany životného prostredia a občanov v Ružomberku s hosťom Marianou Matajovou zo spoločnosti Mondi SCP a.s.. Do projekcie sa dostal ďalší slovenský dokument o vode. Zakončenie festivalu sa nieslo v duchu európskych dokumentov o včelách a kosatkách dravých.

Medzinárodný filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm je najväčším a najstarším festivalom svojho druhu. Na medzinárodnej scéne ma 42 ročnú tradíciu. Na Slovensku ho už navštívilo viac ako milión divákov.
Ekotopfilm sa predstaví v rámci TOUR po vybraných cca. 30 okresných mestách nad 15 tisíc obyvateľov po celom Slovensku.

Odbornú garanciu nad MFF Ekotopfilm – Envirofilm 2015 prevzalo Ministerstvo životného prostredia SR a 11 rezortov vlády. Spoločný festival je pod záštitou prezidenta SR Andreja Kisku.

Martin Šichta
foto: autorPridaj komentár