Do Ružomberka zavítal Ján Košturiak

Autor publikácií z oblasti podnikania a manažmentu tentoraz navštívil Ružomberok. Tu predstavil svoju najnovšiu knihu s názvom Povolanie.

Prednáška Jána Košturiaka „Od zamestnania k povolaniu“ sa uskutočnila vo štvrtok 27. marca v jezuitskom kostole Povýšenia svätého kríža. Podujatie bolo spojené s predajom a autogramiádou jeho knižných publikácií v pastoračných priestoroch jezuitského kláštora.

Autogramiádu zorganizovalo Karmelitánske nakladateľstvo, ktoré podobné podujatia začalo organizovať nielen v Ružomberku, ale aj v Bratislave, kde má svoje kníhkupectvá. „Aby to však nebolo len o autogramoch, spojili sme to s prednáškami, na ktorých sa ľudia môžu dozvedieť niečo o autorovi a jeho diele,“ povedala zástupkyňa Karmelitánskeho nakladateľstva Dana Jacečková.

Ján Košturiak svoju knihu predstavil ako súbor úvah o tom, ako nájsť zmysel toho, čo človek robí. „Snažil som sa hlavne, aby mladí ľudia pochopili, že nikto druhý im život nenaplánuje. Každý musí objaviť sám pre čo žije a čo chce robiť ďalej. Hľadať svoje povolanie je žiť svoj život.“ Autor knihy považuje život za dar od Boha, ktorý by sme nemali stráviť nadávaním a sťažovaním sa na okolitý svet.

Účastníci mohli na podujatí stretnúť okrem autora knihy aj Stanislava Lajdu, ktorý publikáciu obohatil svojimi ilustráciami. „Janko Košturiak je človek, ktorý dokáže vyjadriť svoje myšlienky veľmi čisto a jasne. Preto som sa rozhodol robiť ilustrácie jednoducho –  len v linke a dať do toho môj aj jeho humor.“

Ján Košturiak bol v roku 1997 vymenovaný za univerzitného profesora. Akademický svet sa však rozhodol opustiť. Pracoval pre desiatky úspešných podnikateľov a podnikov v oblasti inovácií. Založil spoločnosť IPA. Je autorom viacerých kníh, medzi ktoré patria Úvahy o podnikaní či Úvahy na každý deň.Pridaj komentár