Evanjelizátor Mário Tomášik: Sám to nedokážeš

Vlastnými silami sa nespasíme, myslí si evanjelizátor Mário Tomášik.

Študentov Katolíckej univerzity v rámci evanjelizačného kurzu Refresh prišiel povzbudiť vedúci spoločenstva pri Dóme sv. Martina Mário Tomášik. „Sám nedokážeš naplniť Božie povolanie pre teba. Potrebuješ k tomu Boha aj ostatných bratov. Je to Jeho vynález, aby sme neboli nezávislí, izolovaní a pyšní.“

Podľa Tomášika sa často snažíme dosiahnuť  Božie kráľovstvo vlastnými silami a dobrými skutkami. Zabúdame na to, že nám Boh môže nadprirodzene pomôcť. „Potom sa z nás stávajú zákonníci. Človek je jediný druh bytosti, ktorá je duchovná aj telesná. Boh chcel, aby sa to neoddeľovalo. Často rozmýšľame len telesne a zabúdame, že sme aj duchovní,“ vysvetlil Tomášik.

Refresh už tretí rok pripravuje Modlitbové spoločenstvo pri Katolíckej univerzite. Študenti, ale aj ľudia z farnosti sa stretávajú každú stredu v Univerzitnom Pastoračnom centre. Okrem modlitieb chvál a diskusií organizátori každý druhý týždeň pozývajú prednášať rôznych hostí. Predchodcom Refreshu bol Alfa kurz.

„Stredy bývajú v škole náročné. Vždy sa teším večer na stretko, pretože si tam oddýchnem, stretnem priateľov a zaujímavých hostí. Bol tu už poslanec NR SR Rišo Vašečka aj misionár Ad de Bruine,“ povedala študentka Karin Oprchalová.

Modlitbové spoločenstvo pri Katolíckej univerzite tvoria jej študenti a absolventi, ktorí sa venujú novej evanjelizácii a formácii mladých. Patria pod Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže (ZKSM) a sú tiež členom  celoeurópskej siete kresťanských spoločenstiev ENC. Okrem Slovenska evanjelizovali aj v Indii, či Kazachstane.

 

Monika Ostrovská

Foto: youtube.comPridaj komentár