Farár Marián Kuffa sa snaží vrátiť Rómom ich ľudskú dôstojnosť

Autentické svedectvo dokumentárneho filmu Všetky moje deti, v ktorom hlavným aktérom je farár Marián Kuffa, vzbudilo na Slovensku obrovský záujem.

RUŽOMBEROK, 6. február 2014. Vo štvrtok sa v Kine Kultúra premietal dokumentárny film o rómskej komunite s názvom Všetky moje deti. Dokument odkrýva problémy, s ktorými rómska komunita zápasí. Hlavnou postavou filmu je farár Marián Kuffa. Jeho prácu, v prostredí obrovskej ľudskej biedy sa rozhodol zdokumentovať režisér filmu Ladislav Kaboš.

Na riešenie rómskej problematiky majú ľudia rôzne názory. Málo je však takých, ktorí veria, že aj Rómovia môžu byť lepšími a podarí sa ich začleniť do normálneho života. Marián Kuffa, oddaný láske k človeku, tomu verí. Od tých, ktorým pomáha, žiada len to, aby boli dobrí, nepili a nehrešili. „Mnohí by sa nedokázali obetovať tak ako Marián Kuffa. Dokáže sa k nim priblížiť ich rečou. Učí ich žiť lepší život a všemožne ich motivuje, aby sa snažili pracovať,“ povedala Alžbeta Filická, študentka žurnalistiky.

Dokument sa snaží ukázať čo najreálnejší život v rómskej osade. „Autori filmu boli opatrní a snažili sa, aby bol film natočený nestranne. Dávali divákom možnosť vytvoriť si vlastný názor. Kvalita obsahu presiahla kvalitu záberov a záznamu,“ vyjadril sa Peter Sekelský, študent pedagogiky.

Film sa natáčal tri roky a vznikol v koprodukcii spoločnosti MEDIA FILM, Michaela Kaboša, RTVS a Českej televízie.Pridaj komentár