Film 869 dní si získal divákov

Projekt filmu s názvom 869 dní, zobrazuje počet dní, ktoré uplynuli od položenia základného kameňa až po slávnostné otvorenie Univerzitnej knižnice Katolíckej univerzity v Ružomberku.

Priebeh výstavby Univerzitnej knižnice spracovali do podoby 26 minútového filmu študenti Filozofickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku, ktorého premiéra sa odohrala 24.septembra 2013 v mestskom kine Kultúra.

Diváci si takto mohli pozrieť postup prác na univerzitnej knižnici od samého začiatku až po koniec. Hlavnými tvorcami filmu sú Matúš Demko, pracujúci na projekte ako režisér a Jakub Krška, študent žurnalistiky, ktorý sa zase postavil za kameru s cieľom zachytiť z projektu čo najviac.

„Film ma naozaj veľmi nadchol. Bolo skvelé vidieť ako postupne rástlo niečo také veľkolepé ako je naša knižnica,“ vyjadrila sa k filmu Katarína, študentka Pedagogickej fakulty.

Základný kameň Univerzitnej knižnice v Ružomberku bol vysvätený 11.mája 2011 a Slávnostné otvorenie sa konalo 25.septembra 2013. K budove je pripojené Mediálne centrum, v ktorom sa nachádzajú aj štúdia pre školské rádio a školskú televíziu, kde sa môžu študenti žurnalistiky učiť aktívne pracovať s kvalitnou technikou potrebnou pre prácu v mediálnej oblasti.

Ivana FupšováPridaj komentár