Film, ktorý sa vás pokúsi rozosmiať

Snímka Skús ma rozosmiať je romantickou komédiou z roku 2011, akých Hollywood nakrútil stovky. Tento sa však zapísal do pamäti divákov šikovným marketingovým ťahom tvorcov, keď krátku ukážku z filmu odvysielali počas prestávky vysoko sledovaného Superbowlu. Dostal sa tak do povedomia skoro celého USA.

Hlavný hrdina hneď na začiatku filmu zažije sklamanie v podobe nevery, po ktorej sa síce neožení, no snubný prsteň si aj tak nechá na ruke. Danny Maccabee (Adam Sandler) si uvedomí silu malého zlatého krúžku, ktorý k nemu priťahuje nežnejšie pohlavie. Prsteň začne využívať proti nič netušiacim kráskam a zakaždým im rozpráva iný, tragický príbeh o tom, ako ho manželka (ktorú nemá) bije/podvádza alebo berie peniaze/drogy.

Jedinou osobou, ktorej rozpráva o svojich „úlovkoch“ a hovorí jej celú pravdu, je jeho asistentka Katherine Murphy (Jennifer Aniston). Všetko sa komplikuje, keď sa Danny zaľúbi do blondíny Palmer (Brooklyn Decker) a tá objaví prsteň vo vrecku jeho nohavíc. Jedna lož strieda druhú a Danny má problém vykľučkovať z nich. Do vymysleného príbehu bude nútený zakomponovať aj Katherine – ako jeho manželku, s ktorou sa rozvádza – a jej deti. Spoločne sa potom vydávajú na víkend na Havaj, kde sa všetko ešte viac zamotá.

Ako je už na Slovensku zvykom, preklad názvu veľmi nezodpovedá originálnemu Just go with it a ťažko medzi nimi nájsť spojitosť. Príbeh je síce popretkávaný vedľajšími dejovými líniami, no v konečnom dôsledku nie sú rušivé a, naopak, rozvíjajú hlavnú myšlienku – pravá láska si vás nájde, aj keď jej to niekedy trvá dlhšie. To všetko je podčiarknuté humornými (aj keď občas zbytočne prehnanými) scénami a uveriteľným hereckým výkonom postáv. Rozpočet, ktorý bol neuveriteľných 80 miliónov dolárov (nakrúcanie na Havaji a vysoké honoráre si vypýtali svoj daň), sa tvorcom filmu na(ich)šťastie vrátil.

Just Go with It (USA, 2011, 117 min.)

Réžia: Dennis Dugan. Scenár: Allan Loeb, Timothy Dowling. Hrajú: Adam Sandler, Jennifer Aniston, Brooklyn Decker, Nick Swardson, Nicole Kidman.

foto: internetPridaj komentár