Film podľa knihy nemusí byť vždy zlý

Málokedy sa stane, že film natočený podľa knihy je tak dobrý ako samotná kniha. Režisérovi Tate Taylorovi sa to však podarilo. Nebude to síce film roka, no určite prekvapil.

Rachel je alkoholička a psychicky labilná osoba, no pri cestách vlakom jej fantázia pracuje naplno, a tak často premýšľa nad ľuďmi, ktorí žijú v domoch pri trati. Každé ráno sleduje z okna vlaku dom mladého zamilovaného páru a predstavuje si ich dokonalý život. Netuší, že Megan a Scott nie sú zďaleka takí úžasní. Až jedného dňa zbadá Megan, ako sa na balkóne bozkáva s iným mužom.

Tom, bývalý manžel Rachel, býva len pár domov od Megan a Scotta. Spolu so svojou terajšou manželkou Annou spolu vychovávajú dieťa. Rachel sa cez to nevie preniesť, preto Tomovi neustále opitá vyvoláva a snaží sa ich perfektne fungujúce manželstvo zničiť.

Jedného dňa však zistí, že  Megan zmizla. Všetok svoj čas zrazu začne venovať vyriešeniu prípadu mysliac si, že môže za jej zmiznutie. Rachel, Anna a Megan. Tri ženy, ktorých príbehy sa začnú vzájomne prepletať. Postupne sa však začnú odkrývať tajomstvá, ktoré nemali nikdy uzrieť svetlo sveta.

 Príbeh na prvý pohľad možno neponúka nič viac, len napätie a vynikajúci zážitok z filmu. Treba však podotknúť, že tvorcovia filmu sa snažili zachytiť príbehy troch žien – trpký život alkoholičky, život milenky a neskôr matky, a príbeh ženy, ktorá sa nevie vyrovnať so svojou minulosťou.

Zvraty a zápletky sa nesú celým filmom. Na začiatku možno budete zmätení z toho, čo sa deje, aj napriek predstaveniu hlavných hrdiniek. Často neviete, či to, čo ste práve videli, sa naozaj stalo, alebo to boli len myšlienky jednej z hlavných hrdiniek. Jedno je však isté – režisér so svojim štábom zvládol neľahkú úlohu a zanechal za sebou dobrý kus práce. Danny Elfman zasa filmu pridal skvelú hudbu, ktorá ešte viac znásobuje jeho temno.

Lenka Farkašová

Foto – kultura.sme.skPridaj komentár