Filmový festival Jeden svet bude opäť v Ružomberku

Budúci týždeň bude v priestoroch čajovne Aquilla a v Aule Jána Pavla II 14. ročník festivalu dokumentárnych filmov pod názvom Jeden svet.  Filmy budú premietať každý deň na inú tému.

Ružomberok – Nezisková organizácia Stopka v spolupráci s Katedrou geografie Pedagogickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku a občianskym združením Človek v ohrození organizujú 14. ročník festivalu dokumentárnych filmov Jeden svet. Filmy budú premietať od 10. do 13. marca v čajovni Aquilla a v aule Jána Paula II.

 „Všetci žijeme v jednom svete, či sme chudobní alebo bohatí. Spája nás jedna zemeguľa, preto sú premietané filmy z celého sveta,“ povedala dramaturgička z organizácie Stopka n. o. Júlia Martinovičová.

Festival je určený všetkým vekovým kategóriám, pričom každý deň budú filmy na inú tému.

„Budeme premietať rôzne sociálne alebo ekologické filmy, ktoré hovoria o tom, ako sa burcujú ľudia proti diktátorom. Potom sú to filmy na tému, ako dokážu médiá ľuďom veci zastierať. Filmy o tom, čo je to ekológia alebo prečo je chudoba vo svete,“ priblížila Martinovičová.

V aule Jána Pavla II. budú každý deň od 16:20 premietať filmy na témy mladí a starí, hon na prírodné zdroje, krehká demokracia a volanie po práve. V čajovni Aquilla uvidíte od 16:00 filmy na témy máte právo vedieť, prečo chudoba,  Eko – logicky alebo  skutočná sila médií. Počas festivalu v čajovni premietnu spolu 15 filmov, v aule Jána Pavla II to bude spolu 16 filmov.

Zuzana Rojíková

PulzrádioPridaj komentár