Fragile zavítala do Ružomberka po tretíkrát

RUŽOMBEROK, 13. februára – Na popolcovú stredu prilákala skupina Fragile obecenstvo do Kultúrneho domu Andreja Hlinku. Vo večerných hodinách nielen zaspievali, ale aj pobavili . Hlavným moderátorom večera bol dirigent Braňo Kostka.

„Ružomberské publikum je úžasné, my sa sem veľmi radi vraciame,“ povedal v rozhovore pre PULZ rádio. Ako ďalej prisľúbil: „Minimálne raz do roka by sme mohli do tohto mesta prísť a znovu sa stretnúť s fanúšikmi, pretože často cez Ružomberok cestujeme.“ 

Na koncerte odzneli hity od Michaela Jacksona, Norah Jones či Jasona Mraza.

„Vstupenku na Fragile som dostala ako darček na Valentína. Bola som spokojná nielen ja, ale aj môj manžel, ktorý ich predtým nepočúval,“ pochvaľovala si  jedna zo zúčastnených Lucia Mrvová.

„Sú naozaj peknou lastovičkou vo svojom žánri. Ich vystúpenie má hodnotu, dáva obohatenie. Kiežby na slovenskej kultúrnej scéne boli len takéto kvalitné telesá,“ pridala sa Mária Mihulcová.    

Oktet tvoria známe osobnosti ako Slavo Košecký, Jana Golisová, Villiam Csontos, Soňa Norisová, Helena Krajčiová, Kamil Mikulčík a Svetlana Rymarenko.

Fragile je a cappella skupina, čo označuje vokálnu hudbu respektíve spev bez sprievodu akýchkoľvek nástrojov. Speváci ich nahrádzajú vlastnými hlasmi.

Lívia Šimčeková

foto: autorkaPridaj komentár