Futbalový zápas študentov proti zamestnancom školy drámu nepriniesol

Študenti Katolíckej univerzity v Ružomberku si  „pochutnali“ na zamestnancoch univerzity, ktorých zdolali výsledkom 9:3. V stredajšom priateľskom meraní síl na umelom trávniku futbalového klubu MFK Ružomberok predviedli obe zoskupenia naplno svoje talenty a futbalové umenie.

V podvečerných hodinách vybehlo na umelé ihrisko mestského celku 22 statočných bojovníkov. Obe partie  sa chceli čo najlepšie prezentovať  futbalovým divadlom pre hŕstku priaznivcov, ktorá si našla cestu a čas, aby prišla povzbudiť hlasivkami svojich obľúbencov – spolužiakov či pracovníkov KU v Ružomberku. Slabú návštevu v publiku poznačilo chladnejšie počasie. Napriek tomu bolo z hľadiska počuť vytrvalé skandovanie zo strany dievčenského fanklubu.

Od samého začiatku nás výbery zásobovali peknými akciami a technickými parádičkami. O nádherné góly zaručene núdza nebola. Prvé dejstvo vyhrali študenti presvedčivo 4:0. Individuálnym výkonom v radoch študentov zahviezdil Michal. Svoj bezchybný výkon okorenil troma presnými zásahmi, tzv. hattrickom a podčiarkol ho milimetrovými prihrávkami na kopačky spoluhráčov. Ak by sa udeľoval honor hráč zápasu, Michal by si bez akéhokoľvek komentára túto cenu zaslúžil.

Po výmene strán zamestnanci KU nabrali nový dych. Podarilo sa im dostať loptu do súperovej svätyne, čo sme z ich strany v prvom polčase nezaregistrovali a absencia streliť gól sa ukázala ako Achillova päta. Topánka ich však tlačila aj v defenzívnej činnosti. Napriek tomu mal duel ten  pravý futbalový šmrnc a nasadenie. Za zmienku stojí vyzdvihnúť výstavné góly z úctihodnej vzdialenosti. Študenti niekoľko krát nachytali na hruškách gólmana pracovníkov KU a šikovne ho z diaľky prelobovali, čo bolo len čerešničkou na torte v športovom podujatí.

Po záverečnom hvizde rozhodcu si milovníci futbalu podali na znak fair play ruky. Sympatické gesto predviedli aj priaznivci, keď vyprevádzali potleskom z ihriska do nitky mokrých a vyčerpaných hráčov oboch zložení. Treba zdôrazniť fakt, že o výsledok v tomto prípade v konfrontácii nešlo, ale prioritou bolo zabaviť sa.

Text: Tomáš Kotlárik

Foto: http://www.obfzkn.wbl.skPridaj komentár