V literárnej časti súťaže sa hodnotilo iba prvé miesto

V literárnej a výtvarnej súťaži  venovanej Jankovi Silanovi sa ohodnotilo iba prvé miesto. Predseda komisie uviedol, že medzi súťažiacimi boli „priepastné“ rozdiely a tak sa rozhodli odmeniť len prvé miesto.

Ružomberok, 25.11.2014-Súťaž bola vyhlásená k 100. výročiu narodenia Janka Silana, pod názvom „Slávme to spoločne“. Členovia poroty pre literárnu časť sa zhodli na tom, že sa ukázali nedostatky pri práci s textom. „Nebolo možné odstupňovať hodnotenie, preto sme uviedli iba prvé miesto. Ukázal sa veľký nepomer medzi zúčastnenými,“ vyjadril sa Ján Gavura, predseda komisie.

Prvé miesto v literárnej časti získala Mária Bíla, študentka žurnalistiky. „Bolo vidieť, že tému podala z iného pohľadu, nie ako všetci ostatní,“ povedala jedna z členov poroty, Silvia Kaščaková. Ostatní súťažiaci dostali len čestné uznanie. „Neberiem túto kritiku zle. Ja som sa prihlásila do tejto súťaže práve z dôvodu, aby mi títo skúsenejší ľudia poradili a povedali mi na moje básne svoj názor,“ vyjadrila sa Zuzana Rojíková, taktiež študentka žurnalistiky.

Pri výtvarnej časti mali členovia poroty problém zle pochopenej témy, avšak rozhodli sa udeliť aj druhé a tretie miesto. Prvé miesto získala Magdaléna Basárová.

Vyhlásenie výsledkov sa konalo v Univerzitnej knižnici Katolíckej univerzity (KU). Súťaž vyhlasovala farnosť vo Važci, spolu s Pedagogickou fakultou na KU a Klubom Tomáša Munka v Ružomberku.

Lenka FarkašováPridaj komentár